LiternictwoMarmurek

Pomagamy w godnym upamiętnieniu.

Nagrobki - Rzeźba - liternictwo - BRUKARSTWO-kamieniarstwo budowlane

Liternictwo Warszawa

W katalogu oferowanych przez nas usług znajduje się także liternictwo nagrobkowe, nieodłącznie związane z projektowaniem i wykonywaniem pomników. Napisy wykonujemy w technologii kutej lub piaskowanej. Realizujemy także zamówienia na liternictwo nagrobne, będące uzupełnieniem już istniejącego napisu na pomniku.

Estetyczny i czytelny napis jest upamiętnieniem osoby zmarłej, a dzięki metodzie jego wykonywania, nie musi być okresowo odnawiany, zachowując swoją czytelność przez wiele lat. Naszym klientom umożliwiamy wybór różnorodnych krojów pisma, które można dostosować do indywidualnych oczekiwań zamawiającego, jak i charakteru, wyglądu oraz wielkości nagrobka.

Liternictwo kamieniarskie

W zależności od materiału, z jakiego zbudowany jest grobowiec, liternictwo kamieniarskie wykonujemy metodą kucia lub piaskowania. Kucie odbywa się ręcznie, technikami tradycyjnymi, co gwarantuje niepowtarzalny efekt estetyczny nekrologu. Po uzgodnieniu z klientem treści napisu oraz jego wyglądu wykuwamy litery, a następnie wykańczamy je wcześniej wybranym kolorem. Proponujemy różnorodne formy wykończeń, różniące się stosowanym materiałem oraz jego odcieniem.

Liternictwo w kamieniu wykonujemy również metodą piaskowania, która jest szybszym i tańszym rozwiązaniem od napisów wykuwanych ręcznie. W tym przypadku możliwe jest zastosowanie niemal dowolnego kroju liter czy ich wielkości, a także wykorzystanie różnorodnej ornamentyki. Projekt, wykonywany komputerowo, po akceptacji przez klienta jest następnie przenoszony na kamień i wykańczany – podobnie jak w przypadku kucia – w dowolny sposób.

Liternictwo nagrobkowe Warszawa

Liternictwo nagrobkowe w Warszawie realizujemy w różnych formach. Część klientów preferuje tradycyjne, proste napisy, minimalizując jednocześnie elementy dekoracyjne. Jest także duża grupa osób, wybierająca liternictwo bogato zdobione, indywidualnie przygotowywane. Tym klientom oferujemy liternictwo artystyczne, projektowane i wykonywane według ścisłych wytycznych zamawiającego.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Oferujemy liternictwo ozdobne, z wykorzystaniem bogatej ornamentyki, jak i nowoczesne – cechujące się minimalizmem. Realizujemy usługi zarówno w naszym zakładzie kamieniarskim, jak i bezpośrednio na cmentarzu, gdy zachodzi konieczność dopisania kolejnego nekrologu. Wystarczy skontaktować się z nami, aby ustalić szczegóły realizacji usługi oraz otrzymać projekt napisu na grobowcu.

Rodzaje granitów

W stałej ofercie Kamieniarstwa Marmurek znajdą Państwo ponad 50 kolorów i odmian granitu. Współpraca z największymi kopalniami kamienia ze Szwecji, RPA czy Indii pozwala nam zaoferować Państwu tylko kamień z pierwszego gatunku.

Realizacja projektów

Zapraszamy Państwa do obejrzenia galerii zrealizowanych przez nas zamówień. Jesteśmy wdzięczni naszym klientom, że obdarzyli nas swoim zaufaniem, gdyż rozumiemy powagę sprawy jaką jest pomnik dla bliskiej osoby.

 

Skontaktuj się z nami

Cmentarz Południowy
Stefanowo,
ul. Graniczna 31d

  • 882 326 247
  • rczaplicki@marmurek.eu

Cmentarz Północny
Warszawa,
ul. Wóycickiego 15

  • 508 249 747
  • kontakt@marmurek.eu

Grodzisk Mazowiecki
UL. Królewska 18A

  • 508 249 747
  • kkacperski@marmurek.eu

Pomożemy Ci dobrać projekt oraz materiał do Twoich oczekiwań.

Obowiązek informacyjny

Administratorem Twoich danych osobowych jest: DORKAM IMPORT sp. z o.o., NIP: 7010435772, z siedzibą przy ul. Białobrzeska 15/181, 02-370 Warszawa