Nowoczesne nagrobki w Warszawie

Tradycją w Polsce jest godne upamiętnienie zmarłych, czego wyrazem są między innymi nowoczesne nagrobki, zauważalne na nekropoliach nie tylko w Warszawie, ale także w innych miastach w kraju. Wbrew powszechnemu przekonaniu pomniki nie muszą być majestatyczne czy bogato zdobione. W charakter miejsca pamięci doskonale wpisują się bowiem nagrobki granitowe, cechujące się elegancją, prostotą i lekkością formy.

Kamień naturalny ma tę zaletę, że występuje w wielu oryginalnych odcieniach oraz fakturach, które sprawiają, że klasyczny nagrobek zyska niepowtarzalną estetykę. Obecnie zauważalny jest wyraźny trend wykorzystywania kamienia w odcieniu czarnym, który może być wykończony w wersji matowej lub połyskującej – w zależności od indywidualnych preferencji rodziny zmarłego.

Nagrobek podwójny Warszawa

Warto pamiętać, że nagrobek podwójny, również może być wykonany w nowoczesnym stylu. Odwiedzając warszawskie cmentarze, coraz częściej zauważa się jednobarwną, gładką płytę, na której umieszczone są dane zmarłego. To jeden z minimalistycznych modeli pomników, który można zastosować także w przypadku grobowca podwójnego. Warto wówczas zachować spójność stylistyczną nagrobka, czyli wykorzystać proste liternictwo, bez elementów ozdobnych i nadmiernej ornamentyki.

Jaki materiał najlepiej sprawdzi się na nagrobkach nowoczesnych? Jak wspomnieliśmy, doskonałym rozwiązaniem będzie kamień naturalny, o oryginalnym wybarwieniu. Pomnik wykonany z tego surowca będzie cechował się ponadczasową elegancją i lekkością formy. Co więcej – pod uwagę należy wziąć względy praktyczne. Nagrobki nowoczesne, wykonane z granitu czy marmuru, będzie łatwo utrzymać w czystości.

Tanie nagrobki Warszawa

Kolejnym istotnym elementem, jaki zwykle bierzemy pod uwagę, decydując się na pomnik, jest jego cena. Warto wspomnieć, że nowoczesne i tanie nagrobki to jak najbardziej możliwe połączenie. Wybór naturalnego kamienia nie musi wiązać się z wysokimi kosztami, ponieważ na finalną wartość pomnika ma wpływ między innymi jego forma oraz rodzaj zdobień, czyli płaskorzeźby czy niestandardowe elementy graficzne.

Aby precyzyjnie ustalić kosztorys wykonania nagrobka, warto udać się do zakładu kamieniarskiego po przemyśleniu, jak pomnik powinien wyglądać. Rozwiązaniem mogą być poglądowe zdjęcia, wykonane na warszawskich nekropoliach lub fotografie opublikowane w internecie. W takim przypadku łatwiej będzie przygotować projekt nowoczesnego nagrobka oraz dokładnie go wycenić.

Minimalistyczna forma, jednolity kolor oraz rezygnacja z bogatych zdobień to najważniejsze cechy, jakie powinien posiadać współczesny pomnik. Nowoczesne nagrobki stają się dziś codziennością, coraz częściej zastępując klasyczne, bogato zdobione pomniki. To znak współczesności, który zaznacza swą obecność także w sposobach i formach upamiętnienia osób zmarłych.