Z czego najtańszy pomnik? Wybieramy materiał na tani nagrobek.

Obecnie koszty pogrzebów, uwzględniające wszystkie najważniejsze kwestie, takie jak znalezienie i opłacenie miejsca na cmentarzu, zadbanie o odpowiednią oprawę oraz zakup trumny, są niemałe. Ograniczony budżet wymaga od niektórych rodzin zadania sobie pytania, z czego są zrobione najtańsze pomniki i poszukania takiego materiału na trumnę dla zmarłego.

Na szczęście w zakładach kamieniarskich bez trudu można znaleźć materiał na tani nagrobek, który będzie spełniał swoją funkcję pod kątem estetyki oraz trwałości. Wśród tanich nagrobków najczęściej wymienia się nagrobki z granitu.

Dlaczego nagrobki z granitu są uważane za dobrą i tanią opcję?

Granit jest jednym z najchętniej wykorzystywanych, naturalnych surowców. Jego uniwersalność i właściwości przekładają się na możliwość zastosowania go również do produkcji tanich nagrobków w Warszawie. Wśród wszystkich gatunków tego kamienia, szczególnie polecany jest polski granit, wydobywany w wielu miejscach naszego kraju, głównie zaś na Dolnym Śląsku.

Nagrobki z granitu polecane są z dwóch względów: ich wygląd jest bardzo charakterystyczny i elegancki, dlatego wykonane z nich pomniki doskonale się prezentują. Co więcej, ten naturalny kamień jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale również na zmienne, trudne warunki atmosferyczne, spore różnice temperatur czy duże zawilgocenia. Forma, jaka zostanie mu raz nadana, jest niezmienna przez kolejne, długie lata. Kamień ten również się nie odbarwia ani nie traci swoich walorów estetycznych. Z jakiego konkretnie rodzaju granitu można wykonać najtańszy pomnik? Warto zdecydować się na wybór polskiego granitu – to faworyt wśród materiałów na tani nagrobek.

Polski granit – najlepsza opcja na tani nagrobek

Wydobywany w Polsce kamień najlepiej nadaje się do wyprodukowania pomnika z granitu w Warszawie. Jego wygląd niewiele różni się kolorem od surowców pozyskiwanych z innych części świata, a jedynie podkreśla jego indywidualny, niepowtarzalny charakter. Jego pochodzenie nie ma też żadnego wpływu na właściwości fizyczne ani chemiczne. Nagrobek z granitu z Polski będzie tak samo trwały i niemal niezniszczalny, jak egzemplarze produkowane ze sprowadzanych gatunków tego kamienia.

Na niższą cenę tanich pomników granitowych wpływa również lokalizacja. Surowiec dostępny praktycznie na miejscu nie generuje dodatkowych kosztów transportu, dlatego cena stworzonego z niego produktu finalnie może być znacznie atrakcyjniejsza dla inwestora.

Ile kosztuje tani nagrobek w Warszawie?

Chociaż faktycznie nagrobki z granitu są w tej chwili najtańszą możliwą opcją do wyboru, szczególnie te produkowane z surowców pochodzących z polskich złóż, kwestia ostatecznej ceny zawsze będzie zależna od kilku czynników. Wpływ na cenę gotowego nagrobka ma nie tylko materiał, ale także inne parametry. Zakłady kamieniarskie, opracowujące granit zgodnie z życzeniem klientów, biorą pod uwagę wielkość nagrobka, grubość i kolor płyt, ale przede wszystkim sposób wykończenia i zdobienia. Oczywiście im bardziej skomplikowane formy mają się pojawić na powierzchni nagrobka z granitu, tym wyższa będzie ostateczna cena.

Wykonanie taniego nagrobka w Warszawie warto zlecić profesjonalistom, posiadającym wieloletnie doświadczenie i mającym możliwość pozyskania tanich surowców. Jedną z firm, które warto uwzględnić w swoich poszukiwaniach, jest Marmurek. To producent nie tylko tanich nagrobków granitowych, ale firma, która jest w stanie zaoferować atrakcyjne ceny pomników niezależnie od rodzaju zastosowanego materiału.